Afet bölgesinde hayata destek oluyoruz. Acil durum müdahalemizi, depremden en ağır etkilenen Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde yoğunlaştırdık. Yanı sıra, Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul’da da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barınma ve gıda dışı ihtiyaçlar (NFI), gıda güvenliği ve geçim kaynağı (FSL), su, sanitasyon ve hijyen (WASH), ruh sağlığı ve psikososyal destek (MHPSS) ve koruma desteği sağlamayı, öncelikli insani müdahale alanlarımız olarak belirledik. Yanı sıra Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da, depremden etkilenen yerel toplulukların kendi ihtiyaçlarına yönelik geliştirdikleri projeleri mikro hibelerle destekliyoruz.

Durum Raporları

Periyodik olarak yayımladığımız acil durum raporlarımızda, saha ekiplerimizin afet bölgesindeki tespitleri ve hızlı ihtiyaç analizi sonuçlarını iller bazında kayda geçiriyor; hem afet bölgesinde genel duruma ilişkin güncellemeleri aktarıyor hem de saha bazlı acil durum müdahalelerimizi paylaşıyoruz. Raporlarımıza ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Hayata Destek Derneği olarak ayni ve nakdi bağışlarınız afet çalışmalarımıza kaynak olacak. Kredi kartınızla ve banka havalesi ile desteklerinizi iletebilirsiniz. Dayanışmanız için teşekkür ederiz.

Kurumsal İşbirlikleriniz İçin

Deprem bölgesindeki çalışmalarımızın devamı için şimdi kurum olarak bizimle iletişime geçin, hayata beraber destek olalım.

Detaylı Bilgi ve Sorularınız için

Ceyla Altındiş
Kaynak Geliştirme Yöneticisi
[email protected]
+90 0537 245 47 47

Çiğdem Güner
İletişim Yöneticisi
[email protected]
+90 549 769 70 55

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left