Runatolia Maratonu’nda üye ve gönüllülerimiz, mülteci bebekler için koşacak

Hayata Destek Derneği ve gönüllüleri, kollektif yardımseverlik koşusu konseptini Türkiye’ye taşıyan Adım Adım ile birlikte 6 Mart 2016 tarihinde Runatolia’ya katılıyor. Yardımsever koşucularımızın hedefi, mülteci ailelerin dünyaya gözlerini yeni açmış bebeklerine sıcak bir merhaba diyerek hayatlarına destek olmak.

Kampanya kapsamında sağlanan desteğin her 200 TL’si ile yeni doğum yapmış ya da yapacak bir mülteci anneye bebeğinin temel ihtiyaçları içeren bir bakım çantası ulaştırılacak.

Bağışlar sayesinde bebeğin ilk banyosunu keyifli kılacak sabun, şampuan; banyo sonrasında onu temiz tutacak bebek bezi, ıslak mendil; ilk giysileri zıbın, eldiven, çorap; onu soğuktan koruyacak sıcak bir battaniye; ayrıca biberon, emzik ve önlük bebek doğduğu an aileye teslim edilecek. Bakım çantasında anneler içinse hem bebeklerinin gelişimlerini takip edebilecekleri hem de bu değerli anıları biriktirebilecekleri bir günlük yer alacak.

Hayata Destek Derneği, “mültecileri sıcak bir kışa hazırlamak için koş” sloganıyla 37. Vodafone İstanbul Maratonu’nda başlayan yardımseverlik koşusunu, bu defa Adım Adım çatısı altındaki İyilik Peşinde Koş Platformu’nun resmi bir üyesi olarak sürdürecek.

Hayata Destek ile yardımseverlik koşusuna katılıp mülteci bebeklerin hayatlarına destek çağrısı yapan koşucular, ipk.adimadim.org adresi üzerinden oluşturulan profillerinde, adlarına yapılan bağışları takip edebilecek. Bağışçılar ise güvenilir bir kanalla ihtiyaç sahibi mültecilerin hayatına destek olabilecek.

Hayata Destek Derneği Hakkında:

Hayata Destek, doğal ve insan kaynaklı afetlerden etkilenmiş toplumların temel haklarına erişimini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hesap verebilirlik prensipleri çerçevesinde faaliyetlerini Türkiye ve çevre bölgelerde sürdüren bir insani yardım derneğidir. Suriye Krizi’nin başlangıcından bu yana mültecilere destek olmak için sınır iller ve İstanbul’da çalışmalar yürütmektedir.Ayrıca çocuk koruma programı kapsamında çocuk işçiliği ile mücadelede sorumluluk aldığı projelerle etkin rol oynamaktadır.

 

Adım Adım Hakkında:

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2015 itibariyle, ipk.adimadim.org'un da yarattığı ivmeyle 11 bin gönüllü koşucusu ve 90 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STKLara aktarılan kaynak 11.7 milyon TL’ye ulaşmıştır.

 

http://www.adimadim.org/
http://ipk.adimadim.org/

 

Bilgi İçin:

Hayata Destek İletişim ve Kaynak Geliştirme Departmanı

Aslı Arslan / Tel: +90 216 336 22 62 /  Cep: 0532 3051818 / Email: [email protected]

Tuçe Girit / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0553 5469223 / Email: [email protected]

Çiğdem Usta / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0554 3258612 / Email: [email protected]

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left