İstanbul Maratonu’nda adımlarını Hayata Destek ekibi ile mevsimlik gezici tarımda çalışan çocuklara destek için atacak olan koşucular 30 Eylül’e kadar maratona koşucu kayıtlarını yaptırabilir

Hayata Destek Derneği ve gönüllüleri, 13 Kasım 2016’da düzenlenecek olan 38. Vodafone İstanbul Maratonu’nda iyilik peşinde koşmaya devam ediyor. Kolektif yardımseverlik koşusu konseptini Türkiye’ye taşıyan Adım Adım inisiyatifi çatısı altında yürütülen kampanyanın hedefi bu defa, çocuklukları göç yolları ve tarlalarda gölgelenen mevsimlik tarım işçisi çocukların hayatına destek olmak. Hayata Destek ekibiyle “Bu İş Çocuk Oyuncağı Değil” diyerek parkura çıkacak yardımsever koşucuların 30 Eylül Cuma gününe kadar koşacakları parkuru seçerek maratona kayıt yaptırmaları gerekiyor.
Kayıtlarını tamamlayarak Hayata Destek ekibine katılacak olan gönüllü koşucular, adımlarını Türkiye’de çocuk işçiliğinin en kötü biçimlerinden biri olarak görülen mevsimlik gezici tarımdaki çocuk işçiler için atacak. Her koşucunun kendi profiliyle, kendi çevresine seslenerek yürüttüğü kampanyalar sonunda toplanan destekle, Hayata Destek’in faaliyet yürüttüğü mevsimlik tarım sahalarındaki en az 200 çocuğa
yardım ulaştırılması hedefleniyor.
Kampanya kapsamında toplanan desteğin her 250 TL’si ile mevsimlik tarım göçüne katılan bir çocuğun, barınma alanı olan çadırda ihtiyaç duyduğu hijyen malzemeleri, onu okula yönlendirecek ve okullu olmasını destekleyecek kırtasiye ürünleri ve gelişimini destekleyecek eğitici materyaller temin edilecek.
İstanbul Maratonu’na kaydolup Hayata Destek ile yardımseverlik koşusuna katılacak olan koşucuların, önce son kayıt tarihi olan 30 Eylül’e kadar maratonun resmi sitesi http://www.istanbulmarathon.org/ adresinden koşucu kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Maraton koşusunu yardımseverlik kampanyası haline getirecek olansa koşucuların ipk.adimadim.org adresi üzerinden profillerini oluşturmaları ve kendi
adlarına destek çağrıları yapmaları. Yardımsever koşucular adlarına yapılan bağışları İPK (İyilik Peşinde Koş Platformu) üzerinden takip edebilecek.

 

Hayata Destek Derneği Hakkında:

Hayata Destek, doğal ve insan kaynaklı afetlerden etkilenmiş toplumların temel haklarına erişimini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hesap verebilirlik prensipleri çerçevesinde faaliyetlerini Türkiye ve çevre bölgelerde sürdüren bir insani yardım derneğidir. Suriye Krizi’nin başlangıcından bu yana mültecilere destek olmak için sınır iller ve İstanbul’da çalışmalar yürütmektedir.Ayrıca çocuk koruma programı kapsamında çocuk işçiliği ile mücadelede sorumluluk aldığı projelerle etkin rol oynamaktadır.

 

Adım Adım Hakkında:

Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2016 itibariyle, ipk.adimadim.org'un da yarattığı ivmeyle 13 bin gönüllü koşucusu ve 111 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’lara aktarılan kaynak 14.5 milyon TL’ye ulaşmıştır.

 

http://www.adimadim.org/

http://ipk.adimadim.org/

Bilgi İçin:

Hayata Destek İletişim ve Kaynak Geliştirme Departmanı

Aslı Arslan / Tel: +90 216 336 22 62 /  Cep: 0549 769 70 25/ Email: [email protected]

Tuçe Girit / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0553 546 92 23 / Email: [email protected]

Çiğdem Usta / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0549 769 70 55/ Email: [email protected]

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left