Hayata Destek koşucuları, 5 Mart’ta Runatolia Maratonu’nda mülteci bebeklere ‘onuncu ay paketi’ni ulaştırmak için hızlı adımlar atacak.

Hayata Destek Derneği ekibi, 5 Mart 2017’de Antalya’da düzenlenecek olan Runatolia Maratonu’nda iyilik peşinde koşmaya devam ediyor. Kampanyanın hedefi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, yeni doğan mülteci bebeklerin hayatına destek olmak.

‘Mülteci Bebekler için Koşar Adımlar’ kampanyasında Hayata Destek, hem mülteci ailelerin yeni doğan bebeklerine hayata gözlerini açtıkları anda destek olmayı hem de
tüm bebeklerin sağlıklı bir ortamda büyümeyi hak ettiğine dikkat çekmeyi amaçlıyor. 2012’den bu yana Türkiye’nin birçok noktasında mültecilere destek sağlayan Dernek edindiği deneyimin ışığında, son 6 yılda bu topraklarda dünyaya gelen yaklaşık 200 bin mülteci bebeğin yaşam hakkına vurgu yapıyor.

Kampanya kapsamında toplanan desteğin her 250 TL’si ile yeni doğan bir bebeğin temel ihtiyaçlarını içeren ‘onuncu ay paketi’ hazırlanacak ve Derneğin çalışma bölgelerindeki mülteci ailelere ulaştırılacak. Pakette, yeni doğan bir bebeğin kıyafet, bakım ve hijyen ihtiyaçları yer alıyor. Bunun yanı sıra ülkesinden uzakta ve zor koşullar altında doğum yapan bir annenin bebek gelişimi hakkında bilgiler edinebileceği ve
bebeğinin gelişimini kayda geçirebileceği bir de 'anne günlüğü' bulunuyor.

Yeni doğan 200 bebeğin ihtiyaçlarına cevap verilmesi amaçlanan kampanyada sloganlar ise şöyle; #BütünBebeklerBizim ve #KoşalımDaBüyüsün.

Runatolia Maratonu’na kaydolup Hayata Destek ile yardımseverlik koşusuna katılmak isteyenler, son kayıt tarihi olan 28 Şubat’a kadar maratonun resmi sitesi www.runatolia.com adresinden koşucu kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Maraton koşusunu yardımseverlik kampanyası haline getirecek olansa, koşucuların ipk.adimadim.org adresi üzerinden profillerini oluşturmaları ve kendi adlarına destek çağrısı yapmaları. Kolektif yardımseverlik koşusu konseptini Türkiye’ye taşıyan Adım Adım inisiyatifi çatısı altında yürütülecek olan kampanya süresince, yardımsever koşucular, adlarına yapılan bağışları İPK (İyilik Peşinde Koş Platformu) üzerinden takip edebilecek.

Kampanya ile ilgili daha detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Hayata Destek Derneği Hakkında:
Hayata Destek, doğal ve insan kaynaklı afetlerden etkilenmiş toplumların temel haklarına erişimini sağlamak ve ihtiyaçlarını karşılamak için insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hesap verebilirlik prensipleri çerçevesinde faaliyetlerini Türkiye ve çevre bölgelerde sürdüren bir insani yardım kuruluşudur. Suriye Krizi’nin başlangıcından bu yana mültecilere destek olmak için sınır iller ve İstanbul’da çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca Çocuk Koruma Programı kapsamında mevsimlik tarım alanı başta olmak üzere, çocuk işçiliği ile mücadelede sorumluluk aldığı projelerle etkin rol oynamaktadır.

Adım Adım Hakkında:
Adım Adım, Mart 2008’te, yurtdışında ‘charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumudur. Adım Adım, başta koşu olmak üzere yüzme, bisiklet, dağcılık gibi dayanıklılık gerektiren sporlar aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlamaktadır. 2016 itibariyle, ipk.adimadim.org'un da yarattığı ivmeyle 13 bin gönüllü koşucusu ve 111 bin bağışçı aracılığıyla bünyesinde yer alan STK’lara aktarılan kaynak 14,5 milyon TL’ye ulaşmıştır.

http://www.adimadim.org/

http://ipk.adimadim.org/
Bilgi İçin:
Hayata Destek İletişim ve Kaynak Geliştirme Departmanı
Aslı Arslan / Tel: +90 216 336 22 62 / Cep: 0549 769 70 25/ Email: [email protected]
Aydan Kıral Doğan / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0530 850 02 13/ Email: [email protected]
Çiğdem Usta / Tel: +90 216 3362262 / Cep: 0549 769 70 55/ Email: [email protected]

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left