İzmirli İş İnsanı Rıza Martaş, deprem bölgesindeki insani yardım faaliyetlerine destek olmak için Sinop’tan Hatay’a koşuyor. 23 Mart’ta Sinop’tan yola çıkan Martaş, koşusunu 23 Nisan’da Hatay’da tamamlamayı hedefliyor. Martaş’ın koşusundan elde edilecek bağışlar, afet bölgesindeki çalışmalarımıza aktarılacak.  

Adım Adım Yardımseverlik koşucusu İzmirli İş İnsanı Rıza Martaş, bu kez 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş Depremlerine dikkat çekmek ve bağış toplamak için yola çıktı.  23 Mart’ta Sinop’tan koşusuna start veren Martaş, bin 100 kilometrelik koşunun ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Hatay’a ulaşmayı hedefliyor. Koşuyla birlikte bir yardım kampanyası da başlatan Martaş, elde edilen bağışları Hayata Destek’le birlikte bölgeye ulaştıracak. Elde edilen gelir afet bölgesindeki insani yardım faaliyetlerinde kullanılacak.

Martaş, su, sanitasyon ve hijyen çalışmalarımıza dikkat çekmek için Karadeniz’den doldurduğu bir şişelik suyu Hatay’a ulaştığında Akdeniz’e akıtacak. Bu şekilde hem kuzeyden güneye bir dostluk eli olduğunu gösterecek hem de bölgedeki temiz su ihtiyacına dikkat çekecek.

Koşuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Martaş “23 Mart’ta Sinop’tan startını verdiğim koşu yalnızca bir bağış koşusu olmayacak. Koşarken bölgedeki ihtiyacın devam ettiği ve desteklerimizin sürdürülebilir olmasının önemine dikkat çekeceğim. Canlı yayınlarla beni takip edenlere ve yolda karşılaştığım herkese bölgenin ihtiyaçlarını anlatacağım. Bölgedeki temiz su ihtiyacına dikkat çekmek istiyorum. Bu nedenle koşudan elde edilen geliri Hayata Destek Derneği’nin su, sanitasyon ve hijyen çalışmalarına aktaracağım. Ayrıca Karadeniz’den aldığım bir şişe suyu Akdeniz’in sularına bırakacağım. Bu sembolik çalışmayla da hem temiz su ihtiyacına hem de kuzeyden güneye kurulan dostluk eline dikkat çekmek istiyorum” dedi.

Kampanyayla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left