Depremin ilk saatlerinden bu yana bölgedeyiz; ihtiyacı tespit ve temin edebilmek, kaynakları doğru kullanabilmek adında sık sık durumu anlatan raporlar hazırlıyoruz. 

WASH ?

Afetten etkilenen insanların temiz suya ve hijyenik koşullara erişebilmeleri için çalışıyoruz. Hatay'da bakım ve temizlikten sorumlu personeliyle tam donanımlı 100 seyyar tuvalet, 8 lavabo platformu, 12 su deposu, duş üniteleri kurduk; yenileri de kurulum aşamasında. 5 kişilik bir ailenin temel hijyen ihtiyacını karşılayacak 517 hijyen paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Barınma ve Gıda ⛺

Evlerini ve işlerini kaybeden, artçı sarsıntılarla hasar gören binalara giremeyen insanlar için barınma ve gıda hâlâ kritik ihtiyaç. İlk müdahalemizde Hatay'a 194 çadır, 876 yatak, gıda dışı ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri 732 paket ve 150 odun sobasıyla birlikte odunu afetten etkilenen ailelere ulaştırdık.  Şanlıurfa'da çadır alanlarında 15 bin sıcak yemek servisinin sunulabilmesi için gıda desteği sağladık. Hatay'da 2400 kişiye içme suyu, 1600 kişiye hazır yemek, 311 aileye gıda paketleri ulaştırdık.

Psikososyal Destek ?

Depremden etkilenenlerin, özellikle çocukların normal hayatlarına mümkün olduğunca hızlı dönebilmesi için psikososyal destek çalışmalarımızı Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Adıyaman'da başladık. Daha kapsamlı çalışmalar için planlamalarımız devam ediyor.
 

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left