19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü’nde hatırlamanın tam zamanı: İklim krizine karşı mücadelede hepimize rol düşüyor ve kimseyi geride bırakamayız.

Bugün 19 Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü. Bu özel günde, tüm dünyadaki insani yardım çalışanlarını onurlandırıyor; görevleri esnasında hayatlarını kaybeden insani yardım çalışanlarını anıyor ve mesajımızı bu gün vesilesiyle yaygınlaştırıyoruz.

Biz insani yardım çalışanları, ihtiyacı olanlara destek olmak için sürekli bir yarış içindeyiz. Zamana, imkansızlıklara, zorluklara, bazen de önyargılara karşı bir yarış... Bugün, bizim ön saflarda yer aldığımız bu yarış her zamankinden daha çetin. Çünkü dünyamız, insan eliyle ortaya çıkan ve günden güne büyüyen bir iklim kriziyle boğuşuyor.

Ülkemiz de dâhil olmak üzere tüm dünyada yangın ve sel gibi büyük çaplı afetler ardı ardına ve aynı anda yaşanıyor. Bu afetlerden de en çok toplumun en kırılgan kesimleri; yoksullar, mülteciler, kadınlar ve çocuklar etkileniyor.

Biz Hayata Destek çalışanları, doğal ya da insan eliyle oluşmuş afetlerden etkilenen ihtiyaç sahiplerine, ‘kimseyi arkada bırakmama’ düsturuyla destek oluyoruz. Ve biliyoruz ki iklim krizinin yol açtığı afetlere karşı mücadelemizi de ancak kimseyi arkada bırakmayarak, dayanışmayla kazanabiliriz.

Birleşmiş Milletler’in bu sene Dünya İnsani Yardım Günü için belirlediği #İnsanlıkYarışı (#HumanRace) mesajını benimsiyoruz. Çağrımızı yaygınlaştırmak için hazırladığımız bu videoda, Hayata Destek’in faaliyetlerinin yürüttüğü sahalarda görev alan koordinatörlerimiz ve direktörümüzün ağzından mesajımızı dile getiriyoruz: Geleceğimiz için bugün insanlık yarışına hep birlikte katılalım, hayata destek olalım.

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left