İnsani yardım kuruluşu Hayata Destek, “Mülteci Destek Programı” kapsamında Mardin’de faaliyet gösteren Kızıltepe Hayata Destek Noktası’nı hizmete açacak. 5 Ekim Perşembe günü saat 14:00’te yapılacak resmi açılış töreninde; Yeşilli Kaymakamı Ömer Bilgin, Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş, İlçe Müdürleri, Artuklu Üniversitesi yetkilileri ve STK temsilcileri hazır bulunacak.

Dünyanın dört bir yanında yardım faaliyetlerini sürdüren Diakonie Katastrophenhilfe oluşumunun desteğiyle, Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım kuruluşu tarafından finanse edilen Hayata Destek Noktası’nda; mültecilerin temel haklardan yararlanabilmesi ve ihtiyaçlarını giderebilmesi için bireysel koruma ve vaka takibi çalışmaları yürütülüyor.

Hayata Destek, 2012 yılından bu yana yürüttüğü Mülteci Destek Programı kapsamındaki koruma temelli çalışmalarına, bu seneden itibaren bireysel koruma ekiplerini genişleterek devam ediyor. Türkiye’nin 8 ilinde, mültecilere yönelik yürütülen bireysel koruma çalışmaları, hizmete açılan Hayata Destek Noktalarıaracılığıyla, ihtiyaçlara dair yerinden takip yapılarak devam ediyor.

Hayata Destek Noktalarında yerel otoriteler ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı işbirliğiyle; temel hak ve hizmetlerle ilgili bilgilendirme ve farkındalık oturumları düzenleme; hizmetlere erişmek isteyen bireylere yönlendirme, eşlik etme, tercüme ve ulaşım desteği sağlama; çocuk, yaşlı, engelli, ağır sağlık problemli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlama hizmetleri veriliyor.

basinodasi%2fhayata%20destek%2f10%202017%2f001%2fk%c4%b1z%c4%b1ltepe%20a%c3%a7%c4%b1l%c4%b1%c5%9f  basinodasi%2fhayata%20destek%2f10%202017%2f001%2fimg_4109

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left