Hayata Destek Takımı, 39.Vodafone Maratonu’nda, Adım Adım oluşumu çatısı altında yenidoğanlar için koştu!

İnsani yardım kuruluşu Hayata Destek, Mirgün Cabas, Janset Paçal, Defne Koryürek, Sibel Asna, Barış Kıralioğlu, Ekin Özbiçer, Saadet Işıl Aksoy ve Meriç Aral gibi isimlerin yer aldığı takımla, Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na katıldı. Bu yıl #DoğumaYetişirGibi, #KoşalımDaBüyüsün çünkü #BütünBebeklerBizim diyen Hayata Destek Takımı’nda, 111 kişi 8K, 10K, 15K ve 42 kilometrelik maraton mesafelerinde koştu. Takımda maraton koşan Mine Şirin Kılıç yaş kategorisindeki Türk sporcular arasında üçüncü, hayatında ilk kez maraton koşan Özge Tokat ise dördüncü oldu. Bağışların 27 Kasım’a kadar devam edeceği proje kapsamında, şu ana kadar, 124 bin TL tutarında destek toplanarak, ihtiyaç sahibi anneler ve bebeklerine ulaştırıldı.

Halk koşusuna katılan Hayata Destek Direktörü Sema Genel Karaosmanoğlu, “KoşalımDaBüyüsün kampanyamız için şimdiye kadarki en kalabalık takıma ve en yüksek bağış miktarına ulaştık. Binden fazla bağışcıya ulaşarak yaratılan kaynakla, savaş nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan veya mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan annelere Onuncu Ay Paketi ulaştıracağız. 250 TL değerindeki pakette; bez, bez değiştirme yastığı, bebek şampuanı, pişik giderici krem, zıbın, çorap, eldiven, battaniye, şapka ve bebek bakım rehberi yer alacak. Ay sonuna kadar, kampanya hedefimiz olan 600 anne ve bebeğe destek vermeyi, mevsimlik tarım işçisi annelerin en büyük sorunlarından birine çare sunabilmeyi umuyoruz. Koşu aracılığıyla toplumda farkındalık yaratarak, duyarlı herkesi bağış yapmaya çağırıyoruz”dedi.

Adım Adım oluşumu çatısı altında yürütülen #KoşalımDaBüyüsün, #BütünBebeklerBizim projesine bağışlar, ipk.adimadim.org sayfası üzerinden yapılabiliyor.

#KoşalımDaBüyüsün #BütünBebeklerBizim

img_8738-large web21-large img_8843-large img_8835-large

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left