Hayata Destek Derneği, 25 Aralık’ta Çocuk Güvenliğinde İyi Örnekler başlıklı çevrimiçi bir seminer düzenliyor. Çocuk Güvenliği Akademi üyelerinin iyi örneklerini paylaşacağı seminer, katılım formunu dolduran herkese açık.

Çocuk güvenliği çalışmalarımız kapsamında, çocuklarla faaliyet yürüten kurumların çocuk güvenliği alanında kapasitelerini geliştirebilmek için kurduğumuz Çocuk Güvenliği Akademisi’nde sivil toplum örgütleri, kamu kurumları, yerel yönetimler ve bağımsız çalışanlarla birlikte çalıştık, ürettik.

Şimdi Akademi üyelerinin katılımıyla düzenleyeceğimiz çevrimiçi seminerde, çocuk güvenliğinde iyi örneklerimizi paylaşıyoruz.

Tarih: 25 Aralık 2023, Pazartesi
Saat: 13.30 - 16.15

Çevrimiçi seminere kayıt için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz.

Seminerde kırsalda eğitim, çocuk katılımı, yerel yönetimler, engellilik ve çocuk güvenliği gibi farklı konu başlıklarında Çocuk Güvenliği Akademi üyeleri çalışmalarını aktaracaklar.

*Seminer, zoom üzerinden Türkçe düzenlenecektir. Eş zamanlı Arapça ve İngilizce çeviri olacaktır.

Hayata Destek Derneği Çocuk Güvenliği Akademisi Nedir?

Çocuk Güvenliği Akademisi, Hayata Destek Derneği öncülüğünde, yerel kurumlara ve akademisyenlere çocuk güvenliği konusunda deneyim ve bilgi paylaşımı alanı yaratmayı hedefleyerek kuruldu.

Çalışmalarına Eylül 2021 tarihinde başlayan Çocuk Güvenliği Akademisi, 30 kurumun ve 5 bağımsız çalışmacının katılımıyla çalışmalarını sürdürmeye devam etti.

Her ay çevrimiçi olarak bir araya gelinerek, kurumlarda çocuk güvenliği politikasının oluşturulması, çocuk güvenliği standartlarının kurum içi uygulamalara entegre edilmesi, risk analizi, karar alma mekanizmalarında çocuk katılımı gibi konular derinlemesine tartışılmıştır. Akademi çalışmalarının sonucunda Çocuk Güvenliği Rehberi hazırlanmıştır.


PROGRAM

13.30 - 13.45 : Açılış
 Zeynep Betül Demirses, Hayata Destek Derneği

13.45 - 14.15 : Çocuk Güvenliği ve Kırsalda Eğitim
 Özüm Baykaş, Köy Okulları Değişim Ağı Derneği

14.20 - 14.50 : Çocuk Güvenliği ve Engellilik
Selma Çalık - E. Nurdan Anlı, Türkiye Spina Bifida Derneği

14.50 - 15.00 : Ara

15.00 - 15.30 : Çocuk Güvenliği ve Yerel Yönetimler
Fatoş Kınay, Ataşehir Belediyesi

15.35 - 16.05 : Çocuk Güvenliği ve Çocuk Katılımı
Bedran Eşer, Her Yerde Sanat Derneği

16.05 - 16.15 : Kapanış


 

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left