Hayata Destek olarak, çocuklara bir yılbaşı hediyemiz var! Bize fikir ve şikayetlerini aktarırken bir yandan da masal dinleyebilecekleri, çocuk dostu ‘Hayata Destek Masal Hattı’ artık açık.

Salgın döneminde çevrimiçi olanaklarla hayata destek olmanın yeni yollarını bulduk, bulmaya da devam ediyoruz. Yararlanıcılarımızla bir araya geldiğimiz, bilgilendirme oturumları düzenlediğimiz görüntülü ve sesli konferans odaları kurduk;  Topluluk Geri Bildirim ve Şikayet Mekanizması (TGŞM) için dijital olanakları genişleterek telefon, whatsapp ve e-posta üzerinden yararlanıcılarımızın bize ulaşmasını sağlamaya çalıştık. Çocuk katılımına ve çocuk dostu uygulamalara önem veren bir ekip olarak şimdi de çocukların bize ulaşabilmesi amacıyla yeni bir hat açıyoruz: Hayata Destek Masal Hattı.

Sadece çocukların geri bildirim ve şikayetlerini ulaştırabilmesi için tasarlanan, ücretsiz ve çocuk dostu bu telefon hattı sayesinde çocuklar fikirlerini, şikayetlerini ve geri bildirimlerini bizimle paylaşabilecek, isterlerse ayrıca masal da dinleyebilecekler.

28 Aralık itibariyle açılan, çocukların 7 gün 24 saat ulaşabileceği 08504417081 No’lu Hayata Destek Masal Hattı’nda şimdilik, çocuk koruma ekibimiz tarafından seçilmiş 5 Türkçe, 4 Arapça masal bulunuyor. Yeni masallar da yolda, çocuklarla buluşmayı bekliyor.

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left