24 ARALIK 2019

Hayata Destek Derneği’nin organize ettiği Mardin Geçim Kaynakları Çalıştayı Kalkınmada Kadın Girişimciliği temasıyla  24 Aralık Salı Günü Mardin’de düzenlenecek.

Çalıştay’da, Mardin ve Türkiye’nin farklı bölgelerinden sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya gelecek.  Geçim kaynakları alanındaki örnek modellerin sunulacağı çalıştay aynı zamanda bu örneklerden yola çıkarak tarım, hayvancılık, turizm ve kooperatifçilik alanlarında bölgesel kalkınmaya katkı sunacak yeni proje fikirlerinin oluşması için de fırsat yaratacak.

Çalıştay programı sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ana bölümden oluşacak. İyi örneklerin sunulacağı sabah programını yuvarlak masa tartışmalarıyla proje fikirlerinin oluşturulacağı öğleden sonra oturumu takip edecek.

Mardin ve çevresi bölgelerin ihtiyaçlarını,  orta ve uzun vadeli istihdam olanakları sağlayacak proje fikirlerini  tartışacağımız etkinliğimize ilişkin haberleri web sitemizden takip edebilirsiniz.

* Bu yayın BMMYK finansal desteğiyle yürütülen insani yardım faaliyetlerini konu almaktadır. Bu içeriğin, herhangi bir biçimde BMMYK resmi görüşlerini yansıtıldığı kabul edilmemelidir ve Birleşmiş Milletler bu bilginin ne şekilde kullanıldığından sorumlu değildir.

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left