Depremin sebep olduğu zorlu koşullarda hem kendileri hem ihtiyaçları görünmezleşen çocukların iyi hâli için elimizden geleni yapıyor, sizi de hayata destek olmaya davet ediyoruz.

6 Şubat depremlerinin üstünden iki aydan fazla zaman geçti. Depremden etkilenen illerde barınma, gıda, temiz su, sağlıklı koşullara ve psikososyal desteğe ihtiyaç devam ediyor. Özellikle de çocuklar için…

Biz, Hayata Destek olarak, depremin sebep olduğu zorlu koşullarda hem kendileri hem de ihtiyaçları görünmezleşen çocukların iyi hâli için elimizden geleni yapıyor, sizi de hayata destek olmaya davet ediyoruz.

23 Nisan, desteğinizle 46 Nisan olabilir! Bu üst üste gelen bayram günlerinde, deprem bölgesinde ihtiyacı olan çocukların hayatlarına OKİ ve HİJİ ile eğitim, sağlık, renk ve neşe katmamıza aracılık edin, çifte bayramları sayenizde kutlu olsun.

Bu çok özel çantalar, yoksulluk ve afet sebebiyle eğitim ve sağlıklı gelişim haklarına erişemeyen çocuklar için tasarlandı. Çantalarımıza okul ihtiyaçları için OKİ ve hijyen ihtiyaçları için HİJİ dedik. İçlerini çocuklara gereken okul ve hijyen malzemeleriyle tamamladık. Boya kalemleri, resim defteri, suluk, kalemlik, kurşun kalemler, silgi, kalemtıraş ve eğitici oyuncaklar OKİ’yi; sabun, tırnak makası, diş fırçası, diş macunu, el kremi, duş jeli ve tarak HİJİ’nin karnını doldurdu. Eğitim ve sağlık dolu bu çantaları çocuklara ulaştırmak sizin elinizde.

Afetten etkilenen, geçici barınma merkezlerinde okul eşyalarına, hijyen malzemelerine ve arkadaşlarına kolay kolay erişemeyen çocukların şimdi yanında olun. Onlara haylaz okul arkadaşı OKİ ve titiz hijyen arkadaşı HİJİ’yi göndermemize destek olun. Bu bayram bütün çocuklar için 46 Nisan olsun!

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left