Afet bölgesinde hayata destek oluyoruz. Hatay merkezli olmak üzere Şanlıurfa, Adana, Diyarbakır ve Adıyaman'da insani yardım çalışmalarımızı başlattık. Şu anda en öncelikli ihtiyaçlar barınma ve temiz suya erişim… Dayanıklı gıda ve hijyen malzemeleriyse sürekli ihtiyaçlar arasında.

Temiz Su ve Sağlıklı Koşullar Sağlıyoruz

Hayata Destek olarak afet bölgesinde temiz su, sağlıklı koşullar ve hijyenik malzeme ihtiyaçlarını gidermeye odaklandık. Su tankları, seyyar tuvaletler, seyyar lavabolar, bunların bakımı için vidanjörler, güvenli kullanımı için jeneratörler sağladık; çadır alanlarını ilaçlayarak dezenfekte ettik.

Temel İhtiyaç Tedariği & Psikolojik Destek Sunuyoruz

Bunların yanında çadır ve gıda tedariği organize edilmesine destek oluyoruz. Ayrıca uzman ekiplerimiz çocuklara yönelik psikososyal destek vermeye başladı bile… Gezici çamaşırhanelerimizse yolda. Ayrıca operasyonlarımızın tümünü toplumsal cinsiyet eşitliğini gözeterek yürütüyoruz.

Güncel Durum Raporlarımız

Sahadaki acil müdahale ekiplerimizin afet bölgesinden aktardıkları bilgilerle oluşturduğumuz 5. Acil Durum Raporu yayında. Raporda Hatay, Adıyaman, Şanlıurfa, Adana, Malatya, Kahramanmaraş'ın yanı sıra afetten etkilenen kişilerin yoğun göçünün adreslerinden İzmir ve Mardin'deki genel durum ve öncelikli ihtiyaçlar da bulunuyor. 

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left