İnsani yardım çalışanları olarak, afetten etkilenen kişilerin yanında, Hayata Destek olmak için sahadayız. Nerede olursa olsun, kim olursa olsun, ne olursa olsun. 6 Şubat'tan bu yana olduğu gibi...#19Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü kutlu olsun!

Her yıl savaş, doğal afet ve göçler sebebiyle milyonlarca insanın hayatı olumsuz etkileniyor. İnsani yardım çalışanları, dünyanın dört bir yanında insanlara yardım etmek için zor koşullarda çalışıyor.

2003 yılından beri 19 Ağustos, dünyada İnsani Yardım Günü olarak kutlanıyor. Bu önemli günde, bazen hayatı pahasına yardım için sahada olan insani yardım çalışanlarının emeğini onurlandırıyoruz. Birleşmiş Milletler tarafından her yıl farklı bir mesajla kutlanan günün bu yılki mesajı ise #NeOlursaOlsun (#NoMatterWhat) oldu.

2005 yılından itibaren insani yardım alanında çalışan Hayata Destek Derneği olarak biz de hazırladığımız videoyla 19 Ağustos’ta herkes için her koşulda insani yardıma dikkat çekiyoruz.

Büyük bir kısmı deprem bölgesinde çalışan 400’ü aşkın insani yardım çalışanımız başta olmak üzere deprem bölgesinde hayata destek olan tüm kurumların İnsani Yardım Günü’nü kutluyoruz.

Hayata Destek’in deprem bölgesindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi almak ve destek olmak için tıklayın.

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left