Kadınların haklarına erişimini desteklemek için öncelikle bu haklardan yaygın biçimde haberdar olmalarını sağlamak gerekiyor. #KadınımHaklarımVar animasyon serimize iki yeni video ekledik.

Kadınların Adalete (Hak ve Hizmetlere) Erişiminin Güçlenmesi Programımız İzmir’de devam ediyor. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin (UNHCR) desteğiyle sürdüğümüz programda, özellikle bilgiye erişimi kısıtlı, okuma-yazma oranı düşük kadınlara ulaşıyor; bilgilendirme oturumlarımızda yasal haklarını ve haklarına ulaşmada kullanabilecekleri mekanizmaları aktarıyoruz.

Kadınlar için, kadınlar tarafından ve hedef gruptaki kadınların ihtiyaçları değerlendirilerek hazırlanan modül, iki dilli (Türkçe-Arapça) eğitmen eğitimi sunumları, eğitim uygulama rehberi ve kısa animasyon videolardan oluşuyor.

2021 yılında hazırladığımız video serilerinde Kadının İnsan Hakları, Kadınların Sağlık Hakkı, Kadınların Cinsel Sağlık ve Üreme Hakları ve Kadınların Ekonomik Hakları başlıklarında iki dilli videolar üretmiştik.

Serimize Medeni Haklar ve Şiddetten Korunma Haklar videoları da eklendi.

Kadın-erkek eşitliği açısından en temel kanunlardan biri olan Medeni Kanun’da kadının haklarına bakıyoruz.

Bir insan hakkı ihlali olan kadına yönelik şiddetten korunmak için yasal haklarımıza göz atıyoruz.

Kadınların emeği, beden, kimliği ve seçimleri kadınlarındır. Bütün kadınların özgürce, kendi olabildiği eşit bir dünya için #KadınımHaklarımVar.

Etiketler:

Arşiv

Bültenimize Üye Olun

    crossmenuchevron-downarrow-left